DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Oplocení pozemků‚ zahrad‚ domů‚ nebo budov na klíč

Oplocení domu‚ nebo pozemku

Vlastníte pozemek či dům a rádi byste vyřešili problém oplocení? Oplocení pozemku či domu je nejen účelné (proti krádeži, vymezení území), ale může být tak efektní. Nabízí se využití různých materiálů a provedení, od klasických poplatovaných plotů, přes kovové oplocení až po kamenné zídky. Možností je mnoho, oplocená má funkční i estetickou stránku a je vizitkou ke vstupu do domu či na pozemek.

Oplocení pozemku má mnoho tváří. Nesmíme zapomenout na branky a brány, které tvoří nedílnou součást oplocení. Materiál, který zvolíme, závisí na vkusu. Oplocení domu či pozemku lze provést z přírodního dřeva jako klasický dřevěný plot se sloupky a vzpěry. Samozřejmě máme také možnost využít kámen pro vytvoření efektního oplocení ve formě kamenných plotů či zídek. Další variantou jsou oplocení kovaná, která mohou být ztvárněna moderně či historicky. Také v tomto případě můžeme plot oživit sloupky. Další možností je využít pozinkované pletivo, které se také často používá. Materiály jsou dnes kvalitní a nepodléhají korozi z vnějších vlivů.

Můžeme kromě klasického dřevěného plotu využít dřevo ve zcela přírodní podobě a vytvořit živý plot. Ani zde nás fantazie neomezuje, není problém živý plot obohatit o prvky z kamene či kovu. Při volbě oplocení mysleme také na jeho výšku, například při chovu psů, a zda je lepší zvolit „průhledné“ či celistvé řešení. I kamenné zídka s ozdobnou kovanou brankou může být zajímavá. Oplocení pozemku, domu či jiné plochy má tak nejen funkční, ale také estetický prvek, je známkou vkusu člověka. Můžeme využít řešení na míru a kombinovat materiály a jednotlivé prvky. Oplocení musí být dostatečně pevné, sloupky musí držet v betonu, musíme také dbát na takové drobnosti, jako případné umístění schránky či zvonku. Obojí může být rovněž vkusným doplněním oplocení.

Volba oplocení je složitější věc, než se na první pohled zdá, naštěstí dnes máme k dispozici různé materiály a konstrukční řešení. Některá mohou být klasická, jiná připomínat historické brány a některá zase pojatá moderně. Oplocení je volba na dlouhá léta a prezentuje Vaše cítění.

Pokud máte zájem o oplocení tak nás kontaktujte.