DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Oplocení pozemků‚ zahrad‚ domů‚ nebo budov na klíč

Oplocení zahrady

Oplocení zahrady je dnes již jejich běžnou součástí, má hned několik důležitých funkcí. Hlavním účelem je, že slouží k zamezení přístupu neoprávněných návštěvníků a to jak osob, tak ale také zvěře, takže chrání vše, co se na pozemku vyskytuje před zcizením či poškozením. Další funkcí oplocení zahrad je také funkce estetická, dotváří celkový vzhled zahrady. Dále také pomáhá majitelům zachovat své soukromí. Pokud se chystáte zahradu oplotit, je důležité si v první řadě vymezit hranice našeho pozemku, ujasnit si naše požadavky a také dbát na prostor a okolní přírodu. Dnešní trh nabízí nesčetné množství materiálů různého charakteru, ze kterých si můžeme vybírat. Námi zvolený materiál tak máme možnost si vybrat opravdu na míru podle našich konkrétních požadavků. Důležité je také zmínit, že oplocení zahrad není pouze soukromou záležitostí, svým zásahem do okolí tak musíme dbát na to, aby naše zvolené pletivo prostor nenarušoval nebo neomezoval.

 

Při výběru vhodného oplocení si musíme tedy v první řadě ujasnit, zda chceme plot živý a tedy více náročný na samotnou údržbu, nebo si zvolíme plot umělý. Umělých plotů se nabízí na trhu celá spousta, při výběru takových oplocení se dále rozhodujeme, za jakým konkrétním účelem si plot chceme obstarat, jakou částku jsme ochotni investovat a jaký provozní náklady a náklady na údržbu očekáváme. Pokud se rozhodneme pro poplastované pletivo, nemusíme se více starat o další nátěry, toto pletivo zaručuje barevnou stálost a životnost desítky let. Oproti tomu pozinkované pletivo je výhodné pro svoji cenu a patří mezi nejčastěji využívané právě při oplocení zahrad. Pro zajištění větší bezpečnosti se velmi často používají ostnaté dráty, které chrání před vniknutím nežádoucích návštěvníků na náš pozemek.

 

Součástí každého plotu je důležitou volbou také výběr vhodných doplňkových materiálů a příslušenství. Podle vybraného pletiva si tedy vybíráme také vhodné branky a brány, u kterých platí obdobná kritéria jako u výběru plotu. Oplocení je součástí funkční i estetickou pro každou zahradu.

Pokud máte zájem o oplocení tak nás kontaktujte.